Čištění školských objektů od respirabilních vláken

28.08.2012 | Aktuality

Také my jsme byli vícekráte osloveni abychom poradili s problematikou čištění školských zařízení od respirabilních vláken. Schválně uvádím souhrnný výraz respirabilních a ne pouze azbestových. Jde o v naší zemi mnohokráte medializované téma, ale bohužel ne a ne pohnout s těmi, kteří by mohli něco změnit. Jde o to, že v naší zemi je Vyhláškou č.6/2003 Sb. nastaven souhrnný limit pro azbestová a jiná minerální respirabilní vlákna. Tento limit je pro obě kategorie 1.000 vláken na metr krychlový.
Paradoxem pak je, že vzorky, které tady odebíráme a posíláme k vyhodnocení například do německé akreditované laboratoře, jsou v Německu v případě nenalezení azbestových vláken v pořádku i v případě, že početní koncentrace ostatních anorganických vláken je nad 1.000 vláken. Kolegové z Německa volají výsledek a říkají, že je v pořádku. Dnes už se jim ani nesnažíme vysvětlovat, že v České Republice jsme papežtější než papež, ale musíme jim dát za pravdu, že pakliže náš stát chce aby se dodržoval limit 1.000 vláken i pro ostatní minerání respirabilní vlákna, měl by také zakázat jejich používání ve výrobě. A tady je ten kámen úrazu. Vlákno, které můžeme v České Republice často naměřit je například vláknitá forma síranu vápenatého, který může být použit v barvách, tmelých a dokonce i v dětských křídách. Nevěříte? Zeptejte se Ministerstva zdravotnictví jestli by nebylo potřeba tak jako to je v případě azbestových vláken, kde výroba s použitím azbestu je léta zakázána, zakázat jejich použití ve výrobě a dovoz výrobků, které je obsahují. Asi bych neměli například možnost pracovat ve stavebnictví s izolačními vatami, výrobky ze sádry, některými barvami a naše děti by byli v super čisté školce nebo škole a na tabuli by psali elektronickou tužkou.
Nebo je to tak, že se nalezl nový obor – čištění něčeho co je téměř ihned znovu špinavé, a je možné čištění opakovat do nekonečna?


Navštivte naše další webové stránky
a zjistěte více o azbestu:

Removal.cz  – odborná likvidace azbestu
Nabízíme všechny služby spojené s azbestem: měření azbestu, vypracování návrhů sanace, likvidace azbestových materiálů, prodej vybavení a spotřebního materiálu.

Puresolutions.cz – vybavení pro práci s azbestem
Jsme společnost, která má mnohaleté zkušenosti se sanací azbestu. Díky tomu vám můžeme nabídnout pytle, postřiky a další produkty na azbest, které sami používáme.


 

Aktuality »

05.09.2012

Rekonstrukce objektů s boletickým panelem

Mnohokráte jsem byl již dotazován zda při rekonstrukci obvodového pláště z tzv. Boletického panelu dochází … celý text »continue »

28.08.2012

Čištění školských objektů od respirabilních vláken

Také my jsme byli vícekráte osloveni abychom poradili s problematikou čištění školských zařízení od respirabilních … celý text »continue »

Copyright 2024 © omnipure.cz
obchod@removal.cz | tel.: +420 737 256 608
Tento web nepoužívá cookies

...jednička v problematice
azbestu...